Zaloguj się Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się tutaj

II Dożynkowy Wyścig Rowerowy w Bieli

Informacje podstawowe
Nazwa„II Dożynkowy Wyścig Rowerowy w Bieli”
Start2019-08-31
Koniec zapisów2019-08-30 18:00:00
Liczba zapisanych uczestników105
Liczba zapisanych uczestników z opłaconym wpisowym9
Strona wwwwww.facebook.com/events/671632186645264
Facebookhttps://www.facebook.com/gminaostrowmazowiecka
Informacje dodatkowe

UWAGA! Mieszkańcy Gminy Ostrów Mazowiecka - po wpisaniu w formularzu zgłoszeniowym miejscowości zamieszkania "Ostrów Mazowiecka", "Ostrów Maz." itp. system automatycznie odrzuci Was z klasyfikacji w dodatkowej kategorii "Mieszkaniec Gm. Ostrów Mazowiecka" gdyż samo miasto Ostrów Mazowiecka nie jest gminą wiejską jaką jest cała Gmina Ostrów Mazowiecka.



HARMONOGRAM



Biuro Zawodów (biało-czerwony namiot Bikeholic Team) otwarte w dniu wyścigu 31.08.2019 r. na placu dożynkowym przy świetlicy wiejskiej w Bieli w godz. 10:00 - 11:45



godz. 10:00 - 11:45 - rejestracja zawodników w Biurze Zawodów i odbiór numerów startowych - biało-czerwony namiot Bikeholic Team usytuowany na placu dożynkowym w pobliżu świetlicy wiejskiej w Bieli

godz. 11:55 - ustawienie i przygotowanie wszystkich zawodników do startu na terenie przy świetlicy wiejskiej w Bieli

godz. 12:00 - start uczestników Trasy Czerwonej 25 km (dwa orkążenia po 12,5 km)

godz. 12:05 - start uczestników Trasy Żółtej 5,5 km (jedno okrążenie)

godz. 13.00 - Msza Święta na placu Dożynkowym

ok. godz. 15:00 - wyścig dla najmłodszych "Trasa Małolata" (200 m) (zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów od godz. 14:30 w zielonym namiocie Młodzieżowej Rady Gminy Ostrów Mazowiecka usytuowanym na placu dożynkowym)

ok. godz. 17:00 - wręczenie pucharów oraz nagród dla najszybszych kolarzy w każdej kategorii - na scenie



Dodatkowe informacje, komunikaty techniczne, opisy tras, zdjęcia i nagrania z nich zamieszczane są również w wydarzeniu na Facebooku pod adresem

https://www.facebook.com/events/671632186645264/?active_tab=discussion


Opis

Wyścig odbędzie się w ramach Dożynek Gminy Ostrów Mazowiecka w Bieli i jest darmowy. Organizator zapewnia: wyścig na dwóch trasach - Czerwonej (25 km) dla dorosłych lub Żółtej (5,5 km) dla dzieci, elektroniczny pomiar czasu, klasyfikacje zawodników obu dystansów w kategoriach: dorosłych (open kobiet i mężczyzn, najszybsza kolarka i kolarz Gminy Ostrów Mazowiecka) i dzieci (open dziewczynek i chłopców, najszybsza młoda kolarka i młody kolarz Gminy Ostrów Mazowiecka), minibufet w trakcie wyścigu (Trasa Czerwona) oraz posiłek regeneracyjny dla każdego po ukończeniu zawodów. Każdego zawodnika obowiązuje posiadanie sprawnego roweru oraz jazdy w kasku sztywnym.



Każdy zawodnik jedzie na własną odpowiedzialność!



Każda trasa będzie oznaczona strzałkami odpowiedniego koloru (Trasa Czerwona dla dorosłych-strzałki czerwone i Trasa Żółta dla dzieci-strzałki żółte). Od startu do 3,5 km trasy obu dystansów biegną tą samą drogą. W lesie na 3,5 km będzie znajdował się rozjazd tras - dla dorosłych (Trasa Czerwona) - Ci pojadą lekko w lewo, i dla dzieci (Trasa Żółta) - Ci pojadą lekko w prawo. Rozjazd będzie odpowiednio oznakowany. Prosimy o zwracanie uwagi na oznaczenia na trasach! Wszystkie inne miejsca typu polne czy leśne małoistotne skrzyżowania czy rozstaje dróg jeśli nie będą w żaden sposób oznaczone to na nich zawsze jedziemy na wprost. Poza strzałkami będą również gęsto rozwieszone kolorowe taśmy informujące, że jedziemy właściwą drogą.



Trasa Czerwona - dla dorosłych, dystans 25 km (dwa okrążenia po 12,5 km)

Ślad GPS

https://www.gpsies.com/map.do?fileId=yvaxujmwecvvpaba



Trasa Czerwona 25 km (18+ LAT) - dwie pętle po 12,5 km



 



 



 





Trasa Żółta - dla dzieci, dystans 5,5 km (jedno okrążenie)

Ślad GPS

https://www.gpsies.com/map.do?fileId=bzlnapqaqifyqtqw



Trasa Żółta 5 km (10-17 LAT) (jedno okrążenie)





Poniżej szczegółowy opis tras



Tegoroczny wyścig dożynkowy, tym razem w sołectwie Biel, zapowiada się bardzo interesująco. Będzie to trasa dla wszystkich bez względu na umiejętności czy sprzęt choć zalecamy rower z szerszymi oponami, bo przy obecnej pogodzie może być kilka sekcji piaszczystych. Ścieżki wyścigu to w większości drogi leśne w pobliżu wsi Biel, ale również drogi polne, szutrowe oraz asfalt przez samą wieś Biel na starcie i finiszu wyścigu, gdzie będzie można mocniej przycisnąć w pedał :) Teraz po krótce bardziej szczegółowe opisy tras.



Start wspólny po asfalcie, ale po pół km szybko hamujemy i ostry skręt w prawo w polne drogi. Na 2,5 km dojeżdżamy do lasu i tam pojawia się pierwszy element techniczny, a mianowicie szybki zjazd po ostrym łuku w prawo o nachyleniu -6% w trochę zniszczoną nawierzchnię niczym lessowy Wąwóz Królowej Jadwigi - trzeba będzie uważać. Po wypłaszczeniu jedziemy dalej przez las z lekko falującym terenem gdzie na 3,5 km mamy rozjazd trasy dla dorosłych i dzieci - Ci starsi jadą lekko w lewo. Dalej do 7 km kręcimy przez lasy (Dębniak) z mieszanką szutru, piachu oraz duktów leśnych, gdzie przejazd przez tunele z drzew sprawi niektórym na pewno dużo przyjemności. Teren nieustannie będzie falował tak więc na trasach nie zabraknie oczywiście podjazdów. Jak to mówią fachowcy - nie widać ale coś trzyma :) 7 i 8 km trasy to zjazd Gościńcem Żachowskim przy lesie z bardzo pięknymi widokami morenowymi po lewej stronie, kończący się szykaną w sosnowym zagajniku. Po 9 km znajdzie się też mały singiel wąską ścieżką miedzy brzózkami, na której poczujemy się niczym dzika zwierzyna nabuzowana endorfinami ;) Gdy wyjedziemy z lasu czeka na nas przedostatnia 600 m prosta w postaci łagodnego 1% podjazdu polną drogą, na którym można już będzie zacząć atak przed asfaltowym finiszem. Oczywiście przejeżdżamy obok mety i placu dożynkowego i robimy drugie - ostatnie okrążenie. Po pierwszej pętli przewidziany jest mini bufet w okolicach mety (woda).



Trasa dla dzieci po rozstaju dróg na 3,5 km, gdzie odbiją w prawo, jest również interesująca. Przejazd przez zjawiskowe tunele leśne z tendencją spadkową da najmłodszym dużo frajdy, gdzie będą mogły rozwinąć większe prędkości. Na 4 km ostatni skręt w prawo i tam zacznie się praca, gdyż teren delikatnie zacznie się wznosić, by po 500 m osiągnąć szczyt o nachyleniu 5%. Po satysfakcji ze zdobycia górki i ostatnim przetasowaniu stawki pozostanie już tylko szybki finisz kilometrową prostą do mety.



Podsumowując, trasy dla każdego - i dla tych co lubią się pościgać jak i dla zwykłych pasjonatów dwóch kółek. Nawierzchnie dość zróżnicowane więc zalecamy szersze opony i średnie ciśnienie.



Mamy nadzieję, że udział w naszym wyścigu sprawi państwu dużo zadowolenia i doznań sportowych. Może to nie Tour de Pologne, ale emocje na pewno będą.



Do zobaczenia na starcie!